ריפל(Rippel)

 ריפל – המהפכה הפיננסית גם בישראל

ביטקוין הוא המטבע שמקבל כיום את כל הזוהר ואת הסיקור התקשורתי כאשר בינתיים בונה גם ריפל את שמו כשחקן משמעותי בעולם המטבעות הדיגיטליים. כיום שווי השוק של ריפל עומד על למעלה מעשרה מיליארד דולר! למעלה ממאה בנקים בפריסה עולמית נמנים על מאגר הלקוחות של ריפל כאשר החברה הצליחה למשוך קהל משקיעים מהנחשבים ביותר בעולם כמו IDG CAPITAL, גוגל כמו גם מגוון קרנות אנג‘ל. היא מצליחה לסחוף אחריה מאות לקוחות מרוצים.

ניתן לומר כי היום – הדרך הכי מהירה והכי בטוחה להעברת כספים בעולם זוהי קניית ריפל. מדובר במהלך דומה מאוד לרכישת מנייה של אפל תחת ניהולו של סטיב ג'ובס. בעקבות זאת יש כאלה הטוענים כי הפרוטוקול המאובטח עומד לשנות לגמרי את אופן ההסתכלות שלנו על הכסף ועל עולם המסחר בעולם.

ריפל – נעים להכיר

אז מהו בעצם ריפל? ריפל זה רשת תשלום וגם מטבע דיגיטלי בפני עצמו. מדובר במטבע שנוצר אי שם בשלהי 2012 והוא מחבר בין בנקים ומוסדות גדולים. כך מתאפשר להם להעביר נכסים או כספים דרך הרשת. העסקאות כולן נרשמות על המערכת.

השירותים והטכנולוגיה של ריפל הינם חיוניים מאוד לעולם כך שלמרות שהוא נסחר במחיר נמוך – עדיין צופים לו עתיד מזהיר.

מה ייחודי ומיוחד כל כך בריפל?
 
• צמצום זמן – ה - XPP Ripple הוא מטבע שמשמש את רשתות התשלומים בכל העסקאות כאשר כל עסקה       מעובדת במהירות שיא. כל עסקה למעשה מעובדת תוך 4 שניות בלבד. לשם השוואה – האיטריום מעובד במינימום של שתי דקות, הביטקוין מעובד משך שעה וישנם מערכות אחרות אשר להם זה יכול לארוך אפילו מספר ימים. 

• מספר גבוה של עסקאות בו זמנית – הריפל יכול להתמודד עם 1500 עסקאות בכל שנייה. אם נשווה זאת לביטקוין הרי שהוא יכול לטפל רק בכמה עשרות עסקאות או העברות בו זמנית וזאת אגב הסיבה לכך כי נוצר ביטקוין קאש.

• עמלות נמוכות – רשת ריפל גובה עמלות עסקה נמוכות מאוד וזהו נתון נוסף המשכנע עשרות ואף מאות מוסדות פיננסיים בכל רחבי העולם להשתמש בריפל.

אז מה הבדל בין ריפל לביטקוין? הביטקוין זהו מטבע השואף למעשה להחליף את המטבעות האחרים הקיימים בעולם כמו האירו, הדולר והשקל ולהפוך לאמצעי תשלום מקובל ממש כמו הכסף הרגיל. הריפל לעומת זאת זוהי רשת תשלומים שנועדה עבור המוסדות הפיננסיים והיא מתחרה במערכות שונות כמו SWIFT. הריפל הוא אמנם מטבע הנסחר בעולם אך הוא אף פעם לא התיימר להיות אמצעי תשלום.

הביטקוין פורץ דרך חדשה של עקיפת הבנקים או מוסדות פיננסיים שונים על ידי ביצוע תשלומים בדרך שונה, הריפל לעומת זאת עובד בשיתוף פעולה עם הבנקים בכדי לסייע להם ולהאיץ העברת תשלומים ברחבי העולם תוך צמצום עמלות. ניתן לומר כי כל הרעיון של ריפל הולך נגד המטבעות הדיגיטליים בכך שהוא למעשה מסייע למוסדות הפיננסיים בכל מה שקשור להעברת כספים. כיום שולטת ריפל ביותר ממחצית מן המטבעות וזוהי סיבה נוספת מדוע אין תמיכה המונית במטבע הריפל.

איך קונים ריפל בישראל? באותה הדרך אשר בה אתם קונים את הריפל תוכלו גם כן למכור אותה. כמו כן, תמיד יש לכם את האפשרות לפנות אל אנשים פרטיים דרך קבוצות פייסבוק או אחרות. אך השלב הראשון יהיה הארנק. רק לאחר שיש לכם ארנק עבור המטבעות הדיגיטליים אתם יכולים לרכוש לכם ריפל.

איך קונים את הריפל? ראשית יש לקנות ביטקוין או כל מטבע אחר מן הסוג הזה ואותו תוכלו להמיר בריפל.

ההמלצה שלנו בכל מקרה היא כי לגמרי לא מומלץ להשקיע את הבית או את המשכנתא לטובת רכישת ריפל, כך לפחות עד שתרגישו בטוחים כי אכן זה מה שאתם רוצים לעשות. עליכם להשקיע בחכמה ולזכור כי מדובר בהשקעה שהיא ארוכת טווח. שוק המטבעות הווירטואליים הינו שוק תנודתי במיוחד ועדיין לא בטוח כי תצליחו להפוך למיליונרים בין לילה. עליכם ללמוד ולהכיר את השוק ולבחור בדרך שתהיה הכי נוחה והכי מתאימה לכם ולאפשרויות שלכם. עליכם לנסות לצמצם עלויות ולרכוש באופן נכון, חכם ובטוח. אולי בפעם הראשונה התהליך ייראה לכם בלתי מובן ואף סבוך, חשוב שתישארו חזקים ותבצעו את כל התהליך במלואו. בפעמים הבאות כבר יהיה לכם הרבה יותר קל. 


התייעצות ברשת


FACEBOOK COMMENTS WILL BE SHOWN ONLY WHEN YOUR SITE IS ONLINE

חדשות נוספות

הרשם

לקבלת מידע על מטבעות דיגטליים