ביטקוין (Bitcoin)
דברים שצריך לדעת?

 אין פיקוד מרכז

אינו בבעלות אף אחד לא בנקים לא ממשלות אי באמת רגולציה. תחשוב על זה כמו דוא"ל. כל אחד יכול להשתמש בו, אבל אין חברה אחת הממונה על זה. עסקאות ביטקוין (Bitcoin) הן בלתי הפיכות. אף אחד לא יכול יכול לחסום ממך לשלוח או לקבל  ביטקוין (Bitcoin) לא בנקים, או ממשלות בעולם. עם חופש זה מגיע האחריות האישית שלך לקניה מכירה או העברה אין סמכות מרכזית להתלונן אם משהו לא עובד. בדיוק כמו כסף מזומן פיזי, הלך לאיבוד שילמת למישהו שאתה לא מכיר אין דרך חזרה. 

 אבטח את הארנק שלך

ישנם מספר רב של ארנקים ביטקוין (Bitcoin) מסוגים שונים , השוני החשוב מי בשליטה על המפתחות הפרטי הנדרש כדי לבצע תשלום ביטקוין (Bitcoin). חלק "ארנקים" ביטקוין (Bitcoin) למעשה זהה יותר לבנקים כי הם מחזיקים את המפתחות הפרטי של המשתמש בשמם. אם תשתמש באחד השירותים הללו, עליכם להיות מודעים לכך שאתה מסתכנים באמינות שלהם לגבי האבטחה של ביטקוין (Bitcoin) שלך או סגירתם . רוב הארנקים, מאפשרים למשתמש להיות אחראי על המפתחות הפרטיים שלהם. פירוש הדבר שחשבון שלך חסום לאחרים ללא רשותך.וכמו כן שאף אחד לא יכול לעזור לשחזר את הסיסמה שלך במקרה הצורך כלומר לאבד גישה למפתחות הפרטיים שלך לאבד את כל ביטקוין (bitcoin). אם תחליט שאתה רוצה להחזיק הרבה ביטקוין (Bitcoin) זה יהיה נבון מצדך לחלק אותם בין מספר ארנקים שונים.כלומר, לא לשים את כל הביצים שלך בסל אחד.

 מחיר ביטקוין

כמו כל דבר, המחיר של ביטקוין (Bitcoin) נקבע על פי חוקי ההיצע ​​והביקוש. בגלל ההיצע מוגבל ל 21 מיליון ביטקוין (Bitcoin), ככל שיותר אנשים משתמשים ביטקוין (Bitcoin) הביקוש עולה, בשילוב עם ההיצע קבוע, יגרום למחיר לעלות. בשל היותו מטבע לא יציב ניתן לראות עליות וירידות חדות במשך זמן קצר, ככל שהתקשורת עוסקת במטבע והפופולאריות שלו גדלה והחשיפה של מטבע ביטקוין (Bitcoin) ליותר אנשים מחירו ימשיך לנסוק למעלה.

חילופי ביטקוין

ישנן מספר דרכים לקנות  ביטקוין (Bitcoin), אחד הוא להירשם לאחד מאתרי האינטרנט הסוחרים במטבע להעביר כסף ולקנות מאחד האנשים שמוכרים באתר זה, זהה לקניה מכירה של מניות באחד מהבורסות בעולם, המוכר מבקש מחיר הקונה נותן הצעה ואם יש התאמה מבוצע הקניה\מכירה בהתאם לכמות המוצעת. דרך שנייה לקניה היא דרך העברת הכסף ישירות בין שני ארנקים של מטבע  ביטקוין (Bitcoin) בצורה פרטית . דרך נוספת היא קניה ומכירה בכספומטים.

ביטקוין אינו אנונימי לחלוטין

מכיוון שכל העסקאות של Bitcoin מאוחסנות בספריה ציבורית הידועה בשם blockchain, ייתכן שאנשים יוכלו לקשר את הזהות שלך לעסקה לאורך זמן. חברות מסוימות מציעות כלים שונים כגון Bitcoin mixers כדי לסייע בהשגת פרטיות גדולה יותר, אבל זה לוקח כמות עצומה של מאמץ להשתמש Bitcoin בעילום שם. ייתכן שתרצה לעקוב אחר תקנות המס של המדינה לגבי Bitcoin, כדי למנוע בעיות עם החוק, אבל יש לך את הכוח לא צריך לבחור לקחת את הסיכון. כדי לשפר את הפרטיות, רוב הארנקים החדשים של Bitcoin ישתמשו בכתובת חדשה של Bitcoin בכל פעם שמישהו שולח אליך bitcoins.

 עסקאות שלא אושרו

עסקאות ביטקוין (Bitcoin) נראות על ידי הרשת כולה בתוך מספר שניות תלוי עם הארנק שלך מסונכרן, והן נרשמות ביומן החשבונות העולמי של ביטקוין (Bitcoin) הנקרא Blockchain. אמנם זה אפשרי כי העסקה לא תאושר , אולם ברוב המכריע של הנסיבות זה בסדר לקבל עסקה ברגע שזה נראה על ידי הרשת. שלא כמו מערכות תשלום מסורתיות בנקים, עסקאות Bitcoin הם ברק במהירות ניתן לשלוח ברחבי העולם.

התייעצות ברשת


FACEBOOK COMMENTS WILL BE SHOWN ONLY WHEN YOUR SITE IS ONLINE

חדשות נוספות

הרשם

לקבלת מידע על מטבעות דיגטליים